صفحه اصلی ::
اطلاعیه وام شهریه دانشجویی نیمسال دوم 97- 1396

  اطلاعیه وام شهریه دانشجویی نیمسال دوم 97- 1396

زمان ثبت تقاضای وام شهریه نیمسال جاری : از تاریخ شنبه 96/11/21 لغایت یکشنبه 96/12/6

  با عنایت به شرایط عمومی دریافت وام دانشجویی ، به اطلاع دانشجویان متقاضی وام شهریه در نیمسال دوم 97-1396 می رساند

                                                                                                      

شرایط عمومی برای دریافت وام دانشجویی

*    اولویت نیاز مالی

*    صلاحیت اخلاقی و رعایت شئون دانشجویی و عدم سابقه در کمیته انضباطی

*    عدم اشتغال به کار در زمان دریافت وام دانشجویی

*   ثبت نام در نیمسالی که درخواست وام دارید (نیمسال جاری ) و انتخاب حداقل واحدهای مورد لزوم طبق مقررات صندوق رفاه دانشجویان ( حداقل 12 واحد برای کارشناسی و 8 واحد برای کارشناسی ارشد ) . ( دانشجویان متقاضی وام بایستی در این نیمسال انتخاب واحد نموده و وضعیت نیمسال جاری آنان در سیستم گلستان ، درحال ثبت نام باشد.)
*
    دانشجویان دوره کارشناسی رسمی از نیمسال دوم تحصیل و دانشجویان کارشناسی ارشد رسمی از ترم اول        می توانند بر اساس شرایط عمومی متقاضی وام شهریه صندوق رفاه باشند. 
*
   دانشجویان کارشناسی و فراگیر کارشناسی ارشد بر اساس شرایط عمومی و معدل ، از نیمسال دوم به بعد میتوانند متقاضی وام شهریه باشند . 

*    برای دانشجویان مقطع کارشناسي ارشد  و دکتری جهت تکمیل پرونده وام شهريه دانشجويي ،ارائه تسويه حساب تا پایان شهریور ماه 96 از مقطع قبلی به همراه تصویر مدرک قبلی الزامی مي باشد.

*    به دانشجویانی که از مرخصی تحصیلی استفاده می نمایند در نیمسال مربوطه وام شهریه تعلق نمی گیرد .

*    به دانشجویان سایر مراکز و واحدها به دلیل عدم تخصیص بودجه و مغایرت دو سیستم وام تعلق نمی گیرد .

*    به دانشجویانی که در دو نیمسال ماقبل مشروط  باشند ( معدل کمتر از 12 برای دوره کارشناسی و  کمتر از 14 برای دوره کارشناسی ارشد ) وام شهریه تعلق نمی گیرد .

*    به دلیل اعتبار محدود ، از بین دانشجویان متقاضی وام که کلیه شرایط عمومی دریافت وام را دارا باشند ، دانشجویان با معدل بالاتر در اولویت دریافت وام شهریه می باشند.

*   درصورت گذشتن بیش از چهار سال ( 8 نیمسال ) برای مقطع کارشناسی و دوسال (چهار نیمسال ) برای مقطع کارشناسی ارشد از سال ورود به دانشگاه ( بر اساس شماره دانشجویی ) ، هیچگونه وامی به این دانشجویان ( کارشناسی ورودی 1392 و قبل از آن و دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 1394 و قبل از آن ) تعلق نمی گیرد .

*    سپردن سند تعهد با ضامن معتبر پس از اطمینان از اختصاص وام و کسر مبلغ وام از مبلغ شهریه ( ارائه یک بار سند تعهد محضری برای تمام دوران تحصیل کفایت می کند.)

    تذکر مهم : پس از پایان زمان ثبت تقاضای وام و بررسی و تایید وام دانشجویانی که کلیه شرایط در یافت وام را دارا باشند ، مبلغ وام از میزان شهریه نیمسال جاری کسر می گردد . بلافاصله پس از آن افرادی که برای اولین بار از وام استفاده نموده اند بایستی به سایت مرکز کرمان  امور دانشجویی مراجعه نموده و از مدارک لازم و چگونگی سپردن سند تعهد محضری مطلع گردیده و در زمان تعیین شده اصل سند تعهد محضری و مدارک تکمیلی پرونده وام خود را به اداره امور دانشجویی مرکز کرمان ارائه نمایند. در غیر این صورت وام ایشان حذف می گردد.

       همچنین مدارک و سند محضری از کسانی که فاقد شرایط دریافت وام بوده اند به هیچ عنوان دریافت نمی گردد .

 تذکر1 : دانشجو موظف است فرمهای درخواست وام را با اطلاعات صحیح تکمیل نماید .

تذکر2 : دانشجویانی که برای اولین بار تقاضای وام داده اند تا قبل از اطلاع رسانی اداره اموردانشجویی مبنی بر تایید وام ایشان ، اقدام به تهیه سند تعهد محضری ننماید . پس از بررسی درخواست ها و در صورت دارا بودن کلیه شرایط عمومی و کسر مبلغ وام شهریه ، با مراجعه به سایت و اطلاع کامل از مدارک مورد نیاز در دفترخانه اسناد رسمی و تهیه فرم از سایت ، اقدام به تهیه سند نمایند .

تذکر3 : ضامن باید کارمند رسمی  یا پیمانی ادارات دولتی باشد. ( بستگان درجه اول درصورت داشتن شرایط اعلام شده می توانند ضامن شما باشند . )

تذکر4 : برای دریافت وام شهریه نیازی به افتتاح حساب بانکی نمی باشد .

 ( نکته مهم در خصوص باز پرداخت کلیه وام ها : دانشجویان اخراجی ، انصرافی و دانشجویانی که پس از سنوات تحصیلی مجاز ( بر اساس قوانین صندوق رفاه ) فارغ التحصیل می گردند بایستی کلیه وام های در یافتی را به صورت یکجا با کارمزد بازپرداخت نمایند .  فقط برای دانشجویانی که در سنوات مجاز فارغ التحصیل شده و حداکثر 3-6 ماه پس از آخرین ترم تحصیلی مجاز ( کارشناسی 4سال و کارشناسی ارشد 2 سال ) به اداره اموردانشجویی مراجعه نموده و فیش 10% کل بدهی خود را پرداخت نمایند ، امکان صدور دفترچه اقساط وجود دارد . )

  با عنایت به شرایط عمومی دریافت   وام دانشجویی، به اطلاع کلیه دانشجویان متقاضی وام شهریه در نیمسال دوم 97-1396 می رساند

با توجه به تغییر شیوه و زمان ثبت تقاضای وام شهریه برای نیمسال جاری ، جهت ثبت درخواست وام شهریه از تاریخ شنبه 21/11/1396 لغایت یکشنبه 6/12/1396 ابتدا از طریق سایت ( پرتال دانشجویی صندوق رفاه ) //bp.swf.ir اقدام به ثبت نام نمایید و سپس از طریق سایت دانشگاه پیام نور مرکز کرمان قسمت اموردانشجویی ، منوی آیین نامه ها و فرم ها  ثبت نام نموده و سایر مراحل ثبت نام را پیگیری نمایند .

مراحل اولیه ثبت درخواست وام شهریه :

الف ) دانشجویانی که ترم های قبل وام دریافت کرده اند و اصل سند تعهد محضری را تحویل داده و تشکیل پرونده داده اند ، می بایست صرفا جهت ثبت درخواست وام به سایت فوق مراجعه نموده و از قسمت پورتال فاز2 با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور کد ملی با فرمت

111-111111-1  وارد شده و بعد از اولین ورود کلمه عبور را تغییر داده و شماره تلفن را ثبت نمایند، سپس گزینه درخواست وام در بالای صفحه فعال می گردد و متقاضیان می بایست در این قسمت پس از قبول شرایط صندوق رفاه درخواست خود را ثبت نمایند .

بدیهی است متقاضیان جدید که تا کنون از وام شهریه استفاده ننموده و برای اولین بار متقاضی هستند ، بایستی به سایت مرکز کرمان قسمت اداره اموردانشجویی ، منوی آیین نامه نامه ها و فرم ها مراجعه نموده و فرم مورد نظر را نیز تکمیل نمایند .


 ب )
بدیهی است متقاضیان جدید که تا کنون از وام شهریه استفاده ننموده و برای اولین بار متقاضی هستند از قسمت تشکیل پرونده وارد سایت فوق شوند ( از طریق مرورگر IE ) و پس از تکمیل اطلاعات شناسنامه ایی به صورت کامل و دقیق ، اطلاعات تحصیل را با شرح ذیل وارد نمایند .


1 - برای نام مرکز آموزشی ابتدا بر روی ... کلیک کرده در کادر باز شده  کد 2020  را نوشته و جستجو را کلیک نمایید ، از قسمت پایین بر روی نام دانشگاه پیام نور شهرستان خود کلیک کرده ( دانشجویان مرکز کرمان
  گزینه ی ( دانشگاه پیام نور واحد استانی کرمان ) را انتخاب نمایند ) و بر روی گزینه انتخاب کلیک نمایید . اکنون بایستی نام مرکز دانشگاهی شما در صفحه اصلی ثبت شده باشد.

2 - در قسمت دانشکده بر روی  ... کلیک کرده در کادر باز شده ،جستجو را کلیک نمایید واز بین اسامی بر روی نام شهر خود روی ...


 کلیک و سپس گزینه انتخاب را ثبت نمایید.(تذکر مهم : دانشجویان مرکز کرمان بایستی ( 1....... کرمان ) را انتخاب نمایند. کرمان با کد یک ( 1 ) )

3 - برای رشته تحصیلی بر روی  ... کلیک کرده در کادر باز شده ،جستجو را کلیک نمایید و از بین اسامی رشته ها بر اساس حروف

 الفبا بر روی رشته تحصیلی خود کلیک و سپس گزینه انتخاب را ثبت نمایید .

4 - در قسمت نوع دوره تحصیل ، از منوی باز شده (کلیه دانشجویان پیام نور) بایستی  گزینه نوبت دوم ( شهریه پرداز ) را انتخاب نمایند.

5 - در انتخاب قسمت مقطع تحصیلی بسیار دقت نمایید ؛ از منوی باز شده مورد مطابق با مقطع تحصیلی خود را انتخاب نمایید.

دانشجویان مقطع کارشناسی 

کارشناسی پیوسته

 دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد ناپیوسته

دانشجویان مقطع دکتری

دکتری تخصصی ناپیوسته

6 سال تحصیلی  ورود به دانشگاه خود را بر اساس شماره دانشجویی از منوی باز شده انتخاب نمایید.

برای مثال برای شماره دانشجویی( *******94) ، سال ورود 95-94 و برای شماره دانشجویی ( *******95) ، سال ورود  96 - 95  

7- در قسمت نیمسال ورود بایستی نیمسال ورود خود را بر اساس شماره دانشجویی و ترم اول ثبت شده در اطلاعات جامع سیستم گلستان انتخاب نمایید .

تذکر : نیمسال ورود اکثر دانشجویان ، نیمسال اول ( مهر ) می باشد ، اما برخی از دانشجویان فراگیر و تکمیل ظرفیت و ورودی های بهمن در هر سال تحصیلی،  نیمسال ورود شان ، نیمسال دوم ( بهمن ) می باشد.

8 سایر قسمتها از جمله شماره دانشجویی ، تلفن ثابت با کد شهرستان و موبایل را کاملا صحیح و دقیق وارد نمایید .

پس از طی این مراحل و تشکیل پرونده بایستی مجددا وارد سایت ( پرتال دانشجویی صندوق رفاه ) //bp.swf.ir  شده و از قسمت پورتال فاز2 با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور کد ملی با فرمت  1-111111-111  وارد شده و بعد از اولین ورود کلمه عبور را تغییر داده و شماره تلفن را ثبت نمایند، سپس گزینه درخواست وام در فعال می گردد و متقاضیان می بایست در این قسمت پس از قبول شرایط صندوق رفاه درخواست خود را   برای نیمسال جاری ثبت نمایند. داشجویانی موفق به ثبت نام اولیه می گردند که از طریق پیامک

بدیهی است متقاضیان جدید که تا کنون از وام شهریه استفاده ننموده و برای اولین بار متقاضی هستند ، بایستی به سایت مرکز کرمان قسمت اداره اموردانشجویی مراجعه نموده و پس از اعلام و تایید وام ایشان توسط اداره اموردانشجویی مرکز کرمان  نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز خود و ضامن معتبر اقدام نموده و اصل سند تعهد محضری و سایر مدارک خود و ضامن ( کارمند رسمی و پیمانی ادارات دولتی ) را به اداره اموردانشجویی ارئه نمایند .

زمان ثبت تقاضای وام شهریه نیمسال جاری : از تاریخ شنبه 21/11/1396 لغایت یکشنبه 6/12/1396

تذکرات مهم

  با توجه به تخصیص اعتبار از صندوق رفاه دانشجویان ، اولویت با دانشجویانی می باشد که شرایط عمومی دریافت وام را دارا باشند و دارای معدل بالا بوده و در زمان مقرر حتما از طریق  سایت ( پرتال دانشجویی صندوق رفاه ) //bp.swf.ir و سپس در سایت مرکز کرمان (www.pnuk.ac.ir/kerman  ، اداره امور دانشجویی ، منوی آئین نامه ها و فرمها مراجعه نموده و پس از  تایید شرایط عمومی دریافت وام )  فرم درخواست را ( به طور کامل ، دقیق ، صحیح ) تکمیل و تقاضای خود را ثبت نمایند.

1-      متقاضیان می بایست شماره تلفن همراه خود را بطور صحیح وارد نمایند تا در صورت نیاز در مرحله  تخصیص وام ، جهت موارد ضروری در دسترس باشند .

2-      با توجه به ارائه تسهیلات وام شهریه از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم براساس سنوات تحصیلی دانشگاه­های روزانه ، امکان ثبت وام برای دانشجویان دارای ترم بیشتر از حد مجاز تحصیلی در سیستم وجود ندارد ( ترم مجاز تحصیل : کارشناسی (8 نیمسال) کارشناسی ارشد (4 نیمسال) براساس شماره دانشجویی از سال ورود ) . بنابراین  بر اساس قوانین صندوق رفاه  در این سال تحصیلی،  به دانشجویان کارشناسی ورودی 1392 و قبل از آن و دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 1394 و قبل از آن وام دانشجویی تعلق نمی گیرد .

3-      تکمیل فرم درخواست وام و ارسال آن  به منزله اختصاص قطعی وام از صندوق رفاه دانشجویان نمی باشد و دانشجویان می بایست پس از ارائه درخواست خود ، از اختصاص وام شهریه اطمینان حاصل نموده و در صورت عدم اختصاص وام ، نسبت به پرداخت شهریه خود طبق مقررات اقدام نمایند .

4 - دانشجویان فقط از طریق سایت درخواست خود را ارسال نمایند و از تکمیل فرم های در خواست وام و مراجعه حضوری به این اداره خودداری فرمایند .